مشاوره رستوران

مشاوره بر اساس نظر متخصصان این حرفه عبارت است از یک رابطه کاری بین دو نفر یا دو سازمان که یک طرف این رابطه فرد یا سازمانی است که به نوعی با چالش ها و مشکلات کاری روبرو است و برای حل این مسائل نیاز به کمک دارد و طرف دیگر رابطه فردی است که در زمینه های رستورانداری، هتلداری و مواد غذایی تخصص دارد.

در این رابطه تمام تلاش مشاور این است که به متقاضی کمک کند تا بتواند دید روشن تری نسبت به مسائل و مشکلات پیش رو پیدا نموده و با شناخت و استفاده از قابلیت ها و توانمندیهای خود و پرسنل و نیز عوامل محیطی به حل مسائل بپردازد.

در این رابطه هدف مشاور کمک به رشد و پیشرفت سیستم مورد نظر به گونه ای است که بعد از آن خود شخص بتواند بدون کمک مشاور با دید باز مشکلاتش را تحلیل و به رفع آن اقدام نماید.

در فرآیند مشاوره سه عنصر تجربه، دانش و مهارت نقش بسیار اساسی بازی می کند و لذا مشاور موفق کسی است که ضمن دارا بودن مهارت های تخصصی، تجربی و دانش کافی از لحاظ تعهد به کارفرما فردی متعهد و قابل اعتماد و دارای رزومه قوی و واقعی باشد بطوریکه چندین رستوراندار یا افرادی مرتبط با این صنعت صلاحیت ایشان را در زمینه سلامت، تعهد و مهارت در این حرفه تایید نمایند.

خدمات مشاوره در زمینه رستورانداری و هتلداری در مجموعه راه اندازی رستوران صفر تا صد به شرح زیر می باشد:

1- مشاوره برای انتخاب مکان مناسب جهت صنف مورد نظر.

2- مشاوره برای چگونگی ساخت و طراحی فضاهای داخلی و خارجی ( تاسیسات برقی و مکانیکی، چیدمان اصولی و استاندارد آشپزخانه و … ) اعم از تابلو، سالن پذیرایی، آشپزخانه، انبار، سردخانه، آماده سازی، رختکن و … با بهره گیری از مهندسین مجرب و بروز در زمینه رستونداری و هتلداری.

3- مشاوره برای طراحی منوی غذایی لوکس با توجه به مکان و بازخورد منطقه از لحاظ اقتصادی.

4- آموزش طبخ منوی غذایی پیشنهادی از صفر تا صد.

5- ارائه دادن کلیه رسپی های منوی غذایی از صفر تا صد.

6- آموزش کار کردن با تجهیزات.

7- آموزش نگهداری مواد غذایی.

8- آموزش بهداشت فردی، ابزار، محیط، عمومی و مواد غذایی.

9- آموزش نیروهای سالن و کانتر از لحاظ سرویس دهی، پذیرایی و برخورد با مشتری.

10- آموزش انباردار، مسئول خرید، صندوقدار و … .

11- مشاوره برای خرید تجهیزات آشپزخانه، سالن، کانتر و … از صفر تا صد.

12- مشاوره برای خرید مواد غذایی و معرفی تمامی بنکداران این صنف.

13- مشاوره برای اخذ جواز کسب رستوران.

14- مشاوره برای چگونگی انجام تبلیغات بهینه و اقتصادی.

15- مشاوره و آموزش به کارفرما در صورت نیاز جهت مدیریت رستوران اعم از چگونگی برخورد با پرسنل، چگونگی برخورد با مشتریان، چگونگی خرید و تهیه و نگهداری مواد غذایی از لحاظ کیفیت و کمیت.

16- مشاوره برای انتخاب نرم افزار مناسب جهت صندوقداری، انبارداری و حسابداری مخصوص رستوران.

17- مشاوره برای برآورد هزینه راه اندازی یک رستوران