انواع سالاد ها - طرز تهیه سالاد - صفر تا صد رستوران

انواع سالاد ها – طرز تهیه سالاد – صفر تا صد رستوران – 0to100rst

انواع سالاد ها

در این مقاله استاد حسام حسینی اطلاعات بسیاری در خصوص انواع سالاد و طرز تهیه انواع سالاد در اختیار شما همراهان عزیز قرار داده است تا با دید بازتری به دنبال راه اندازی رستوران و یا کارکردن در رستوران باشید.

 

وقتی در رستوران از شما می پرسند «سوپ یا سالاد»، این سبزی های برگدار سالم معمولاً چه چیزی را باید انتظار داشت.

 اما غذاهای دیگری به نام سالاد وجود دارد که اگر پیش غذا را انتخاب کنید، احتمالاً از دریافت آنها شگفت زده خواهید شد: سالاد سیب زمینی، سالاد ماکارونی یا سالاد مرغ.

 

راه اندازی فست فود

سالاد چیست؟

کلمه سالاد به عنوان یک کاسه پر از سبزی های برگ دار شروع نمی شود. سالاد در اصل از همان ریشه لاتین sal می آید که به ما نمک می دهد. در واقع، یک پیوند مستقیم از فعل لاتین salāre، بر اساس اسم sal و به معنای “نمک کردن” و سالاد امروزی وجود دارد.

نمک امروزه تمرکز اصلی سالادها نیست، البته، چه در مورد یک کاسه کاهو صحبت کنید،

 یا یک سالاد سیب زمینی. یکی از تعاریف سالاد «یک غذای معمولاً سرد» است که با سبزیجات درست می‌شود و «با سس پوشانده می‌شود و گاهی اوقات حاوی غذاهای دریایی، گوشت یا تخم‌مرغ است». این احتمالاً تصویر سالادی است که با شنیدن این اصطلاح به آن فکر می کنید.

با این حال، تعریف دیگری وجود دارد که به بحث “سالاد سیب زمینی سالاد است” مربوط است. در یک مفهوم گسترده تر، سالاد به عنوان غذایی است که از گوشت بریده شده، غذاهای دریایی، تخم مرغ، پاستا یا میوه تشکیل شده است که با سس مخلوط شده و سرد سرو می شود. از این رو سالاد سیب زمینی، سالاد مرغ و سالاد پاستا.

ارتباط بین سالاد و سالاد سیب زمینی

اگر احساس می‌کنید که دو تعریف سالاد – یکی روی سبزی‌ها متمرکز شده است، دیگری یک اصطلاح جامع‌تر – ناهمخوان هستند، پس منشأ آن را در نظر بگیرید. ریشه شناسی سالاد به این معنی است که طیف گسترده ای از غذاهای غذایی وجود دارد که در دسته سالاد قرار می گیرند.

 

ابتدا نمک را در نظر بگیرید، گیره ای که سالاد سبز خرد شده شما را به سالاد سیب زمینی متصل می کند. نمک و چاشنی های دیگر برای افزایش طعم به هر دو اضافه می شود. سپس جنبه سس تعریف سالاد وجود دارد. می‌توانید سس رنچ یا پنیر آبی را به سالاد خود اضافه کنید، در حالی که سس سالاد سیب‌زمینی حول سس مایونز متمرکز شده است که آن را کنار هم نگه می‌دارد (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد).

در مورد سالاد کلم و سایر سالادهای مشکوک چطور؟

سالاد سیب زمینی تنها غذایی نیست که اغلب در دسته سالاد قرار می گیرد که ممکن است باعث شود برخی افراد سر خود را بخارانند. همچنین سالاد ماکارونی، سالاد غذاهای دریایی و سالاد تن ماهی وجود دارد. اساساً هر چیزی که در یک بار سالاد سرد شده یافت می‌شود باعث برش می‌شود – از جمله یک غذا که فاقد سالاد واضح در نام است اما گاهی اوقات در همان گروه قرار می‌گیرد: سالاد کلم.

 

همه موارد فوق همان چیزی است که به آن سالادهای بسته بندی شده می گویند. اینها به عنوان یک سس چسبان طبقه بندی می شوند که همه چیز را در کنار هم نگه می دارد (سس مایونز یک چسب معمولی در این سالادها است). این دسته چیزی است که سالاد کلم را در دسته سالاد قرار می دهد: سالاد کلم از کلمه هلندی koolsla می آید که به معنای سالاد کلم است.

 

زمانی که مردم به سالادهای دسر مانند سالاد ژله و آمبروسیا اشاره می کنند، سالادهای مقوایی نیز در مورد آن صحبت می کنند. هیچ‌کدام از اینها کاهو ندارند، و می‌توان گفت که ارزش غذایی زیادی دارند. با این حال، آنها خوشمزه هستند و از نظر فنی (حداقل از نقطه نظر ریشه شناسی) سالاد هستند: هر دو از ترکیبی از مواد سرد تشکیل شده اند که در کنار هم قرار می گیرند و با یک سس، در این مورد، خامه زده شده چاشنی می شوند.

 

 

سالاد را می توان در هر نقطه از غذا سرو کرد:

سالادهای پیش غذا – سالادهای سبک و با قسمت های کوچکتر به عنوان اولین وعده غذا سرو می شوند

سالادهای جانبی – برای همراهی غذای اصلی به عنوان غذای جانبی، نمونه هایی از آن شامل سالاد سیب زمینی و سالاد کلم است.

سالاد غذای اصلی – معمولا حاوی بخشی از غذاهای پر پروتئین مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ، حبوبات یا پنیر

سالاد دسر – سالادهای شیرین حاوی میوه، ژلاتین، شیرین کننده ها یا خامه فرم گرفته

هنگامی که از سس برای طعم دادن به سالاد استفاده می شود، به طور کلی به آن سس سالاد می گویند. بیشتر سس های سالاد بر اساس مخلوط روغن و سرکه یا پایه لبنیات خامه ای هستند.

 

 

در صفحات بعدی نحوه تهیه انواع سالاد توسط استاد حسام حسینی در اختیار شما همراهان عزیز قرار خواهد گرفت .

در صورت نیاز به حضور در دوره های آموزشی استاد حسام حسینی در تهران و یا شیراز می توانید در واتساپ پیغام بگذارید و یا با شماره ذیل تماس حاصل نمایید.

شماره واتساپ: 09356277378

شماره تماس : 09126277378